Argentina
AR
Austria
AT
Belgium
BE
Brazil
BR
Switzerland
CH
Germany
DE
Denmark
DK
England
EN
England2
E2
England3
E3
England4
E4
Spain
ES
Finland
FI
France
FR
Netherlands
NL
Italy
IT
Norway
NO
Portugal
PT
Russia
RU
Scotland
SC
Sweden
SE
 
All results
 
Sun 7 Oct 12:30  Isloch Minsk - BATE Borisov 2 - 1
Sun 7 Oct 14:30  Zhodino - Neman Grodno 3 - 0
Sun 7 Oct 16:30  Dinamo Minsk - Smolevichi-STI 2 - 0
Sat 6 Oct 12:00  Slutsk - FC Vitebsk 0 - 2
Sat 6 Oct 14:00  Dnepr Mogilev - Dinamo Brest 1 - 4
Sat 6 Oct 16:00  Gomel - Soligorsk 0 - 3
Fri 5 Oct 14:00  FC Torpedo Mins - FC Minsk 1 - 0
Fri 5 Oct 17:00  Gorodeya - Luch Minsk 1 - 1
Mon 1 Oct 16:30  Neman Grodno - Gomel 2 - 0
Sun 30 Sep 11:00  Smolevichi-STI - FC Torpedo Mins 0 - 2
Sun 30 Sep 13:00  Dinamo Brest - Slutsk 4 - 0
Sun 30 Sep 15:00  Zhodino - FC Vitebsk 2 - 0
Sun 30 Sep 17:45  BATE Borisov - Dinamo Minsk 2 - 1
Sat 29 Sep 14:00  FC Minsk - Dnepr Mogilev 4 - 0
Sat 29 Sep 16:00  Soligorsk - Gorodeya 1 - 0
Fri 28 Sep 17:00  Luch Minsk - Isloch Minsk 1 - 1
Wed 26 Sep 14:30  FC Torpedo Mins - BATE Borisov 0 - 3
Mon 24 Sep 17:00  Gorodeya - Neman Grodno 0 - 2
Sun 23 Sep 17:45  Dinamo Minsk - Luch Minsk 3 - 2
Sat 22 Sep 12:00  Isloch Minsk - Soligorsk 1 - 0
Sat 22 Sep 14:00  Slutsk - FC Minsk 0 - 1
Sat 22 Sep 16:00  FC Vitebsk - Dinamo Brest 0 - 1
Sat 22 Sep 17:45  Zhodino - Gomel 1 - 0
Fri 21 Sep 17:00  Dnepr Mogilev - Smolevichi-STI 0 - 1
Mon 17 Sep 17:00  Gomel - Gorodeya 2 - 0
Sun 16 Sep 13:45  Smolevichi-STI - Slutsk 1 - 2
Sun 16 Sep 15:45  Neman Grodno - Isloch Minsk 6 - 0
Sun 16 Sep 17:45  Dinamo Brest - Zhodino 2 - 0
Sat 15 Sep 12:30  FC Minsk - FC Vitebsk 1 - 3
Sat 15 Sep 16:30  Soligorsk - Dinamo Minsk 0 - 0
Sat 15 Sep 18:45  BATE Borisov - Dnepr Mogilev 3 - 1
Fri 14 Sep 16:30  Luch Minsk - FC Torpedo Mins 3 - 1
Sun 2 Sep 13:00  FC Torpedo Mins - Soligorsk 2 - 3
Sun 2 Sep 15:00  Slutsk - BATE Borisov 0 - 1
Sun 2 Sep 17:30  Dinamo Minsk - Neman Grodno 1 - 0
Sat 1 Sep 13:00  Dnepr Mogilev - Luch Minsk 0 - 0
Sat 1 Sep 15:00  Isloch Minsk - Gomel 0 - 1
Sat 1 Sep 17:30  Dinamo Brest - FC Minsk 2 - 1
Fri 31 Aug 15:30  Zhodino - Gorodeya 0 - 1
Fri 31 Aug 17:30  FC Vitebsk - Smolevichi-STI 4 - 0
Mon 27 Aug 16:00  Slutsk - Luch Minsk 1 - 0
Sun 26 Aug 13:45  Smolevichi-STI - Dinamo Brest 1 - 0
Sun 26 Aug 15:45  Soligorsk - Dnepr Mogilev 3 - 1
Sun 26 Aug 17:45  Gomel - Dinamo Minsk 0 - 0
Sat 25 Aug 13:45  Gorodeya - Isloch Minsk 2 - 0
Sat 25 Aug 15:45  BATE Borisov - FC Vitebsk 1 - 1
Sat 25 Aug 17:45  Neman Grodno - FC Torpedo Mins 1 - 0
Fri 24 Aug 16:45  FC Minsk - Zhodino 0 - 0
Mon 20 Aug 16:15  FC Torpedo Mins - Gomel 1 - 2
Sun 19 Aug 12:00  FC Vitebsk - Luch Minsk 2 - 0
Sun 19 Aug 14:00  Slutsk - Soligorsk 1 - 3
Sun 19 Aug 16:00  Dinamo Minsk - Gorodeya 0 - 2
Sat 18 Aug 14:45  FC Minsk - Smolevichi-STI 0 - 0
Sat 18 Aug 16:45  Zhodino - Isloch Minsk 2 - 1
Fri 17 Aug 17:00  Dnepr Mogilev - Neman Grodno 0 - 0
Mon 23 Jul 17:00  Smolevichi-STI - Zhodino 1 - 2
Sun 22 Jul 14:30  Isloch Minsk - Dinamo Minsk 0 - 1
Sat 21 Jul 12:00  Luch Minsk - Dinamo Brest 1 - 1
Sat 21 Jul 14:30  Gomel - Dnepr Mogilev 2 - 0
Sat 21 Jul 16:30  Gorodeya - FC Torpedo Mins 0 - 0
Fri 20 Jul 16:45  Neman Grodno - Slutsk 0 - 3
Fri 20 Jul 18:45  BATE Borisov - FC Minsk 2 - 0
Mon 16 Jul 18:45  Dinamo Brest - Soligorsk 1 - 3
Sun 15 Jul 12:00  FC Torpedo Mins - Isloch Minsk 1 - 1
Sun 15 Jul 13:45  Dnepr Mogilev - Gorodeya 1 - 2
Sat 14 Jul 14:45  FC Minsk - Luch Minsk 3 - 1
Sat 14 Jul 16:45  Smolevichi-STI - BATE Borisov 2 - 3
Sat 14 Jul 18:45  FC Vitebsk - Neman Grodno 5 - 1
Fri 13 Jul 16:45  Slutsk - Gomel 0 - 1
Mon 9 Jul 18:45  Dnepr Mogilev - Isloch Minsk 0 - 0
Sun 8 Jul 13:00  FC Vitebsk - Gomel 1 - 0
Sun 8 Jul 14:45  Smolevichi-STI - Luch Minsk 1 - 1
Sun 8 Jul 16:45  Slutsk - Gorodeya 1 - 0
Sat 7 Jul 15:15  FC Minsk - Soligorsk 0 - 0
Sat 7 Jul 17:00  Dinamo Minsk - FC Torpedo Mins 1 - 0
Sat 7 Jul 18:45  Dinamo Brest - Neman Grodno 1 - 0
Fri 6 Jul 17:00  BATE Borisov - Zhodino 2 - 1
Sun 1 Jul 14:45  Gorodeya - FC Vitebsk 1 - 1
Sun 1 Jul 16:45  Dinamo Minsk - Dnepr Mogilev 2 - 1
Sun 1 Jul 18:45  Soligorsk - Smolevichi-STI 1 - 0
Sat 30 Jun 14:45  Isloch Minsk - Slutsk 0 - 1
Sat 30 Jun 16:45  Zhodino - FC Torpedo Mins 1 - 0
Sat 30 Jun 18:45  Neman Grodno - FC Minsk 2 - 2
Fri 29 Jun 16:45  Luch Minsk - BATE Borisov 1 - 2
Fri 29 Jun 18:45  Gomel - Dinamo Brest 0 - 6
Mon 25 Jun 17:00  FC Vitebsk - Isloch Minsk 2 - 0
Mon 25 Jun 18:45  Dinamo Brest - Gorodeya 5 - 2
Sun 24 Jun 14:45  Slutsk - Dinamo Minsk 0 - 1
Sun 24 Jun 16:45  BATE Borisov - Soligorsk 0 - 0
Sun 24 Jun 18:45  Luch Minsk - Zhodino 1 - 3
Sat 23 Jun 14:45  Smolevichi-STI - Neman Grodno 0 - 1
Sat 23 Jun 16:45  FC Minsk - Gomel 0 - 2
Fri 22 Jun 17:00  Dnepr Mogilev - FC Torpedo Mins 1 - 2
Mon 18 Jun 15:00  Dinamo Minsk - FC Vitebsk 1 - 1
Mon 18 Jun 16:45  Gomel - Smolevichi-STI 0 - 2
Mon 18 Jun 18:45  Isloch Minsk - Dinamo Brest 0 - 1
Sun 17 Jun 14:45  Soligorsk - Luch Minsk 4 - 0
Sun 17 Jun 16:45  Zhodino - Dnepr Mogilev 1 - 0
Sun 17 Jun 18:45  Neman Grodno - BATE Borisov 2 - 3
Sat 16 Jun 15:45  FC Torpedo Mins - Slutsk 0 - 1
Sat 16 Jun 17:45  Gorodeya - FC Minsk 1 - 2
Wed 13 Jun 15:00  Soligorsk - Zhodino 1 - 0
Wed 13 Jun 16:45  BATE Borisov - Gomel 3 - 0
Wed 13 Jun 18:45  Dinamo Brest - Dinamo Minsk 1 - 1
Tue 12 Jun 15:00  Slutsk - Dnepr Mogilev 5 - 0
Tue 12 Jun 16:45  FC Minsk - Isloch Minsk 0 - 1
Tue 12 Jun 18:45  FC Vitebsk - FC Torpedo Mins 2 - 0
Mon 11 Jun 15:45  Smolevichi-STI - Gorodeya 2 - 0
Mon 11 Jun 17:45  Luch Minsk - Neman Grodno 1 - 2
Sun 3 Jun 14:00  Isloch Minsk - Smolevichi-STI 1 - 0
Sun 3 Jun 16:00  Zhodino - Slutsk 2 - 0
Sat 2 Jun 12:45  FC Torpedo Mins - Dinamo Brest 1 - 1
Sat 2 Jun 14:45  Dnepr Mogilev - FC Vitebsk 0 - 1
Sat 2 Jun 16:45  Gomel - Luch Minsk 1 - 0
Sat 2 Jun 18:45  Gorodeya - BATE Borisov 2 - 1
Fri 1 Jun 16:45  Dinamo Minsk - FC Minsk 1 - 0
Fri 1 Jun 18:45  Neman Grodno - Soligorsk 0 - 1
Tue 29 May 16:45  FC Vitebsk - Slutsk 2 - 0
Tue 29 May 18:45  Dinamo Brest - Dnepr Mogilev 1 - 1
Mon 28 May 16:45  BATE Borisov - Isloch Minsk 1 - 1
Mon 28 May 18:45  Neman Grodno - Zhodino 1 - 0
Sun 27 May 14:00  Smolevichi-STI - Dinamo Minsk 0 - 2
Sun 27 May 16:00  Soligorsk - Gomel 2 - 1
Sun 27 May 17:45  Luch Minsk - Gorodeya 1 - 1
Sat 26 May 15:30  FC Minsk - FC Torpedo Mins 6 - 1
Wed 23 May 15:15  Slutsk - Dinamo Brest 1 - 1
Wed 23 May 17:15  Dinamo Minsk - BATE Borisov 0 - 1
Tue 22 May 16:45  Gorodeya - Soligorsk 0 - 1
Tue 22 May 18:45  Isloch Minsk - Luch Minsk 1 - 1
Mon 21 May 16:45  FC Vitebsk - Zhodino 2 - 0
Mon 21 May 18:45  Gomel - Neman Grodno 0 - 2
Sun 20 May 15:15  Dnepr Mogilev - FC Minsk 0 - 0
Sun 20 May 17:15  FC Torpedo Mins - Smolevichi-STI 0 - 0
Mon 14 May 17:30  Luch Minsk - Dinamo Minsk 1 - 3
Sun 13 May 13:00  Soligorsk - Isloch Minsk 3 - 0
Sun 13 May 15:15  Neman Grodno - Gorodeya 1 - 0
Sun 13 May 17:30  BATE Borisov - FC Torpedo Mins 2 - 0
Sat 12 May 13:30  Smolevichi-STI - Dnepr Mogilev 2 - 1
Sat 12 May 15:30  Gomel - Zhodino 0 - 0
Sat 12 May 17:30  Dinamo Brest - FC Vitebsk 3 - 1
Fri 11 May 17:30  FC Minsk - Slutsk 0 - 2
Mon 7 May 17:30  Dnepr Mogilev - BATE Borisov 0 - 1
Sun 6 May 13:30  Dinamo Minsk - Soligorsk 0 - 0
Sun 6 May 15:30  Zhodino - Dinamo Brest 2 - 0
Sun 6 May 17:30  Isloch Minsk - Neman Grodno 1 - 2
Sat 5 May 13:30  FC Vitebsk - FC Minsk 1 - 0
Sat 5 May 15:30  FC Torpedo Mins - Luch Minsk 0 - 1
Sat 5 May 17:30  Gorodeya - Gomel 0 - 0
Fri 4 May 16:30  Slutsk - Smolevichi-STI 1 - 0
Sun 29 Apr 15:30  Smolevichi-STI - FC Vitebsk 1 - 1
Sun 29 Apr 17:30  Gorodeya - Zhodino 1 - 1
Sat 28 Apr 13:00  Soligorsk - FC Torpedo Mins 1 - 0
Sat 28 Apr 15:00  BATE Borisov - Slutsk 3 - 1
Sat 28 Apr 17:00  Neman Grodno - Dinamo Minsk 0 - 2
Sat 28 Apr 18:45  Luch Minsk - Dnepr Mogilev 2 - 0
Fri 27 Apr 15:30  FC Minsk - Dinamo Brest 3 - 3
Fri 27 Apr 17:45  Gomel - Isloch Minsk 1 - 2
Mon 23 Apr 16:45  Dnepr Mogilev - Soligorsk 1 - 1
Mon 23 Apr 18:45  FC Vitebsk - BATE Borisov 0 - 1
Sun 22 Apr 12:00  FC Torpedo Mins - Neman Grodno 0 - 1
Sun 22 Apr 15:00  Isloch Minsk - Gorodeya 0 - 0
Sun 22 Apr 17:00  Dinamo Brest - Smolevichi-STI 2 - 2
Sat 21 Apr 12:00  Luch Minsk - Slutsk 0 - 3
Sat 21 Apr 14:00  Dinamo Minsk - Gomel 2 - 1
Sat 21 Apr 16:00  Zhodino - FC Minsk 2 - 1
Sun 15 Apr 12:00  Smolevichi-STI - FC Minsk 1 - 1
Sun 15 Apr 14:00  Gomel - FC Torpedo Mins 0 - 0
Sun 15 Apr 16:00  Gorodeya - Dinamo Minsk 0 - 2
Sat 14 Apr 14:00  Neman Grodno - Dnepr Mogilev 0 - 0
Sat 14 Apr 16:00  BATE Borisov - Dinamo Brest 2 - 0
Sat 14 Apr 17:45  Isloch Minsk - Zhodino 0 - 0
Fri 13 Apr 15:45  Luch Minsk - FC Vitebsk 0 - 2
Fri 13 Apr 17:45  Soligorsk - Slutsk 0 - 1
Sat 7 Apr 10:00  FC Torpedo Mins - Gorodeya 1 - 0
Sat 7 Apr 14:00  FC Vitebsk - Soligorsk 2 - 1
Sat 7 Apr 16:00  Dinamo Minsk - Isloch Minsk 0 - 0
Fri 6 Apr 15:00  FC Minsk - BATE Borisov 0 - 2
Fri 6 Apr 17:00  Zhodino - Smolevichi-STI 1 - 0
Fri 6 Apr 18:45  Dnepr Mogilev - Gomel 1 - 0
Thu 5 Apr 14:30  Dinamo Brest - Luch Minsk 2 - 1
Thu 5 Apr 16:30  Slutsk - Neman Grodno 1 - 1
Sun 1 Apr 12:00  Isloch Minsk - FC Torpedo Mins 1 - 1
Sun 1 Apr 14:00  Gorodeya - Dnepr Mogilev 1 - 2
Sun 1 Apr 16:00  BATE Borisov - Smolevichi-STI 1 - 0
Sat 31 Mar 13:00  Gomel - Slutsk 0 - 0
Sat 31 Mar 15:00  Soligorsk - Dinamo Brest 0 - 0
Sat 31 Mar 17:00  Dinamo Minsk - Zhodino 2 - 1
Fri 30 Mar 15:30  Luch Minsk - FC Minsk 0 - 0
Fri 30 Mar 17:30  Neman Grodno - FC Vitebsk 1 - 1




 
Fri 19 Oct 17:00  FC Vitebsk - Dnepr Mogilev
Sat 20 Oct 13:00  FC Minsk - Dinamo Minsk
Sat 20 Oct 15:00  BATE Borisov - Gorodeya
Sat 20 Oct 17:00  Soligorsk - Neman Grodno
Sun 21 Oct 12:00  Slutsk - Zhodino
Sun 21 Oct 14:00  Smolevichi-STI - Isloch Minsk
Sun 21 Oct 16:30  Dinamo Brest - FC Torpedo Mins
Mon 22 Oct 17:00  Luch Minsk - Gomel
Fri 26 Oct 13:00  Isloch Minsk - FC Minsk
Fri 26 Oct 16:00  Dnepr Mogilev - Slutsk
Sat 27 Oct 12:00  FC Torpedo Mins - FC Vitebsk
Sat 27 Oct 14:00  Gorodeya - Smolevichi-STI
Sat 27 Oct 16:00  Neman Grodno - Luch Minsk
Sun 28 Oct 13:00  Zhodino - Soligorsk
Sun 28 Oct 15:00  Dinamo Minsk - Dinamo Brest
Sun 28 Oct 17:00  Gomel - BATE Borisov
Wed 31 Oct 14:45  Soligorsk - FC Vitebsk
Wed 31 Oct 16:45  Zhodino - Dinamo Minsk
Wed 31 Oct 18:45  Dinamo Brest - BATE Borisov
Sat 3 Nov 16:00  FC Vitebsk - Dinamo Minsk
Sat 3 Nov 16:00  Slutsk - FC Torpedo Mins
Sat 3 Nov 16:00  BATE Borisov - Neman Grodno
Sat 3 Nov 16:00  Dinamo Brest - Isloch Minsk
Sat 3 Nov 16:00  Dnepr Mogilev - Zhodino -
Sat 3 Nov 16:00  FC Minsk - Gorodeya -
Sat 3 Nov 16:00  Luch Minsk - Soligorsk -
Sat 3 Nov 16:00  Smolevichi-STI - Gomel -
Fri 9 Nov 16:00  Gorodeya - Dinamo Brest -
Fri 9 Nov 16:00  Isloch Minsk - FC Vitebsk -
Fri 9 Nov 16:00  Neman Grodno - Smolevichi-STI -
Fri 9 Nov 16:00  Soligorsk - BATE Borisov -
Fri 9 Nov 16:00  Zhodino - Luch Minsk -
Fri 9 Nov 16:00  FC Torpedo Mins - Dnepr Mogilev -
Fri 9 Nov 16:00  Dinamo Minsk - Slutsk -
Fri 9 Nov 16:00  Gomel - FC Minsk -
Sat 24 Nov 16:00  Slutsk - Isloch Minsk -
Sat 24 Nov 16:00  FC Torpedo Mins - Zhodino -
Sat 24 Nov 16:00  Smolevichi-STI - Soligorsk -
Sat 24 Nov 16:00  FC Minsk - Neman Grodno -
Sat 24 Nov 16:00  Dnepr Mogilev - Dinamo Minsk -
Sat 24 Nov 16:00  Dinamo Brest - Gomel -
Sat 24 Nov 16:00  BATE Borisov - Luch Minsk -
Sat 24 Nov 16:00  FC Vitebsk - Gorodeya -
Sun 2 Dec 16:00  Gomel - FC Vitebsk -
Sun 2 Dec 16:00  Gorodeya - Slutsk -
Sun 2 Dec 16:00  Isloch Minsk - Dnepr Mogilev -
Sun 2 Dec 16:00  Luch Minsk - Smolevichi-STI -
Sun 2 Dec 16:00  Neman Grodno - Dinamo Brest -
Sun 2 Dec 16:00  Soligorsk - FC Minsk -
Sun 2 Dec 16:00  Zhodino - BATE Borisov -
Sun 2 Dec 16:00  Dinamo Minsk - FC Torpedo Mins -



Please note that forthcoming matches dates and times are subject to change. We are not responsible for any errors or any changes that may be made. For certain leagues, all upcoming matches may not be displayed on this page. Please check the official sources for the latest match dates and the full league schedules.




SoccerSTATS.com provides statistics and results on national and international football (soccer) competitions. Example of statistics include form tables, scoring stats, statistical previews, goal timing and attendance stats.
F.A.Q.
Contact
Privacy Policy
Cookie usage and options
Terms and conditions of use
About us
 
 Follow us on Twitter
 Find us on Facebook
Products, services, promotional offers and other offerings from partners and advertisers are subject to terms and conditions.
18+                            Useful links (third-party websites):   www.gamcare.org.uk       www.begambleaware.org
   

     Copyright 1998-2018 SoccerSTATS.com
 
    
 Social media
 Follow us on Twitter
 Find us on Facebook


  Pld Pts
1  BATE Borisov 23 57
2  Soligorsk 23 48
3  Dinamo Minsk 23 48
4  FC Vitebsk 23 47
5  Dinamo Brest 23 41
6  Zhodino 23 40
7  Neman Grodno 24 38
8  Slutsk 24 36
9  Gomel 24 26
10  Isloch Minsk 24 24
11  FC Minsk 24 23
12  Gorodeya 24 22
13  Smolevichi-S. 24 21
14  FC Torpedo M. 24 18
15  Luch Minsk 24 17
16  Dnepr Mogilev 24 13

 Summary stats
79%
189 matches / 240
Home wins:  42%
Draws:  25%
Away wins:  32%
Goals:  391
Goals p. match:  2.07

 Matches
 Matches by date
 Matches by gameweek
 Results grid
 Tables
 Home / Away tables
 Wide table
 Form tables
 Run-in analysis
 Results analysis
 Scoring patterns
 Statistical reviews
 Relative form
 Relative H/A performance