advertisement
SoccerSTATS.com
LEAGUES MATCHES STATS BLOG DASHBOARD
Argentina
AR
Austria
AT
Australia
AU
Belgium
BE
Brazil
BR
Germany - Bundesliga
DE
Germany - 2. Bundesliga
D2
Denmark
DK
England - Premier League
EN
England - Championship
E2
England - League One
E3
England - League Two
E4
England - National league
E5
Spain - La Liga
ES
Spain - La Liga 2
E2
Finland
FI
France - Ligue 1
FR
France - Ligue 2
F2
Netherlands
NL
Italy - Serie A
IT
Italy - Serie B
I2
Japan
JP
Norway
NO
Poland
PL
Portugal
PT
Russia
RU
Scotland
SC
Sweden
SE
Turkey
TR
advertisement

Poland - Ekstraliga Women - matches by matchday


Matches by gameweek

  Round 1
Sat. 8 Aug. 11:00  GKS Wikielec - KS Wasilkow stats
Sat. 8 Aug. 11:00  Jagiellonia II - Znicz Biala P. stats
Sat. 8 Aug. 15:00  MKS Kutno - Polonia Warsch. stats
Sat. 8 Aug. 15:00  Olimpia Zambrow - U. Skierniewice stats
Sat. 8 Aug. 16:00  Blonianka Bloni - Ursus Warszawa stats
Sat. 8 Aug. 16:30  Pogon Grodzisk - Legionowo stats
Sat. 8 Aug. 17:00  Ruch Wysokie - Huragan Morag stats
Sat. 8 Aug. 17:00  Swit - Concordia Elbla stats
Sun. 9 Aug. 10:00  Lechia Tomaszow - S. Aleksandrow stats
Sun. 9 Aug. 10:15  Pelikan Lowicz - Bron Radom stats
Sun. 9 Aug. 16:00  RKS Radomsko - Leg. Warszawa B stats


  Round 2
Sat. 15 Aug. 17:00  Bron Radom - Blonianka Bloni stats
Sat. 15 Aug. 17:00  Huragan Morag - RKS Radomsko stats
Sat. 15 Aug. 17:00  KS Wasilkow - Pelikan Lowicz stats
Sat. 15 Aug. 17:00  Leg. Warszawa B - Jagiellonia II stats
Sat. 15 Aug. 17:00  Legionowo - Swit stats
Sat. 15 Aug. 17:00  MKS Kutno - Olimpia Zambrow stats
Sat. 15 Aug. 17:00  Polonia Warsch. - Concordia Elbla stats
Sat. 15 Aug. 17:00  S. Aleksandrow - GKS Wikielec stats
Sat. 15 Aug. 17:00  U. Skierniewice - Ruch Wysokie stats
Sat. 15 Aug. 17:00  Ursus Warszawa - Pogon Grodzisk stats
Sat. 15 Aug. 17:00  Znicz Biala P. - Lechia Tomaszow stats


  Round 3
Sat. 22 Aug. 17:00  Blonianka Bloni - KS Wasilkow stats
Sat. 22 Aug. 17:00  Concordia Elbla - Legionowo    
Sat. 22 Aug. 17:00  GKS Wikielec - Znicz Biala P.    
Sat. 22 Aug. 17:00  Jagiellonia II - Huragan Morag    
Sat. 22 Aug. 17:00  Lechia Tomaszow - Leg. Warszawa B    
Sat. 22 Aug. 17:00  Olimpia Zambrow - Polonia Warsch.    
Sat. 22 Aug. 17:00  Pelikan Lowicz - S. Aleksandrow    
Sat. 22 Aug. 17:00  Pogon Grodzisk - Bron Radom    
Sat. 22 Aug. 17:00  RKS Radomsko - U. Skierniewice    
Sat. 22 Aug. 17:00  Ruch Wysokie - MKS Kutno    
Sat. 22 Aug. 17:00  Swit - Ursus Warszawa    


  Round 4
Sat. 29 Aug. 17:00  Bron Radom - Swit    
Sat. 29 Aug. 17:00  Huragan Morag - Lechia Tomaszow    
Sat. 29 Aug. 17:00  KS Wasilkow - Pogon Grodzisk    
Sat. 29 Aug. 17:00  Leg. Warszawa B - GKS Wikielec    
Sat. 29 Aug. 17:00  MKS Kutno - RKS Radomsko    
Sat. 29 Aug. 17:00  Olimpia Zambrow - Ruch Wysokie    
Sat. 29 Aug. 17:00  Polonia Warsch. - Legionowo    
Sat. 29 Aug. 17:00  S. Aleksandrow - Blonianka Bloni    
Sat. 29 Aug. 17:00  U. Skierniewice - Jagiellonia II    
Sat. 29 Aug. 17:00  Ursus Warszawa - Concordia Elbla    
Sat. 29 Aug. 17:00  Znicz Biala P. - Pelikan Lowicz    


  Round 5
Sat. 5 Sep. 17:00  Blonianka Bloni - Znicz Biala P.    
Sat. 5 Sep. 17:00  Concordia Elbla - Bron Radom    
Sat. 5 Sep. 17:00  GKS Wikielec - Huragan Morag    
Sat. 5 Sep. 17:00  Jagiellonia II - MKS Kutno    
Sat. 5 Sep. 17:00  Lechia Tomaszow - U. Skierniewice    
Sat. 5 Sep. 17:00  Legionowo - Ursus Warszawa    
Sat. 5 Sep. 17:00  Pelikan Lowicz - Leg. Warszawa B    
Sat. 5 Sep. 17:00  Pogon Grodzisk - S. Aleksandrow    
Sat. 5 Sep. 17:00  RKS Radomsko - Olimpia Zambrow    
Sat. 5 Sep. 17:00  Ruch Wysokie - Polonia Warsch.    
Sat. 5 Sep. 17:00  Swit - KS Wasilkow    


  Round 6
Sat. 12 Sep. 17:00  Bron Radom - Legionowo    
Sat. 12 Sep. 17:00  Huragan Morag - Pelikan Lowicz    
Sat. 12 Sep. 17:00  KS Wasilkow - Concordia Elbla    
Sat. 12 Sep. 17:00  Leg. Warszawa B - Blonianka Bloni    
Sat. 12 Sep. 17:00  MKS Kutno - Lechia Tomaszow    
Sat. 12 Sep. 17:00  Olimpia Zambrow - Jagiellonia II    
Sat. 12 Sep. 17:00  Polonia Warsch. - Ursus Warszawa    
Sat. 12 Sep. 17:00  Ruch Wysokie - RKS Radomsko    
Sat. 12 Sep. 17:00  S. Aleksandrow - Swit    
Sat. 12 Sep. 17:00  U. Skierniewice - GKS Wikielec    
Sat. 12 Sep. 17:00  Znicz Biala P. - Pogon Grodzisk    


  Round 7
Sat. 19 Sep. 17:00  Blonianka Bloni - Huragan Morag    
Sat. 19 Sep. 17:00  Concordia Elbla - S. Aleksandrow    
Sat. 19 Sep. 17:00  GKS Wikielec - MKS Kutno    
Sat. 19 Sep. 17:00  Jagiellonia II - Ruch Wysokie    
Sat. 19 Sep. 17:00  Lechia Tomaszow - Olimpia Zambrow    
Sat. 19 Sep. 17:00  Legionowo - KS Wasilkow    
Sat. 19 Sep. 17:00  Pelikan Lowicz - U. Skierniewice    
Sat. 19 Sep. 17:00  Pogon Grodzisk - Leg. Warszawa B    
Sat. 19 Sep. 17:00  RKS Radomsko - Polonia Warsch.    
Sat. 19 Sep. 17:00  Swit - Znicz Biala P.    
Sat. 19 Sep. 17:00  Ursus Warszawa - Bron Radom    


  Round 8
Sat. 26 Sep. 17:00  Huragan Morag - Pogon Grodzisk    
Sat. 26 Sep. 17:00  KS Wasilkow - Ursus Warszawa    
Sat. 26 Sep. 17:00  Leg. Warszawa B - Swit    
Sat. 26 Sep. 17:00  MKS Kutno - Pelikan Lowicz    
Sat. 26 Sep. 17:00  Olimpia Zambrow - GKS Wikielec    
Sat. 26 Sep. 17:00  Polonia Warsch. - Bron Radom    
Sat. 26 Sep. 17:00  RKS Radomsko - Jagiellonia II    
Sat. 26 Sep. 17:00  Ruch Wysokie - Lechia Tomaszow    
Sat. 26 Sep. 17:00  S. Aleksandrow - Legionowo    
Sat. 26 Sep. 17:00  U. Skierniewice - Blonianka Bloni    
Sat. 26 Sep. 17:00  Znicz Biala P. - Concordia Elbla    


  Round 9
Sat. 3 Oct. 17:00  Blonianka Bloni - MKS Kutno    
Sat. 3 Oct. 17:00  Bron Radom - KS Wasilkow    
Sat. 3 Oct. 17:00  Concordia Elbla - Leg. Warszawa B    
Sat. 3 Oct. 17:00  GKS Wikielec - Ruch Wysokie    
Sat. 3 Oct. 17:00  Jagiellonia II - Polonia Warsch.    
Sat. 3 Oct. 17:00  Lechia Tomaszow - RKS Radomsko    
Sat. 3 Oct. 17:00  Legionowo - Znicz Biala P.    
Sat. 3 Oct. 17:00  Pelikan Lowicz - Olimpia Zambrow    
Sat. 3 Oct. 17:00  Pogon Grodzisk - U. Skierniewice    
Sat. 3 Oct. 17:00  Swit - Huragan Morag    
Sat. 3 Oct. 17:00  Ursus Warszawa - S. Aleksandrow    


  Round 10
Sat. 10 Oct. 17:00  Huragan Morag - Concordia Elbla    
Sat. 10 Oct. 17:00  Jagiellonia II - Lechia Tomaszow    
Sat. 10 Oct. 17:00  Leg. Warszawa B - Legionowo    
Sat. 10 Oct. 17:00  MKS Kutno - Pogon Grodzisk    
Sat. 10 Oct. 17:00  Olimpia Zambrow - Blonianka Bloni    
Sat. 10 Oct. 17:00  Polonia Warsch. - KS Wasilkow    
Sat. 10 Oct. 17:00  RKS Radomsko - GKS Wikielec    
Sat. 10 Oct. 17:00  Ruch Wysokie - Pelikan Lowicz    
Sat. 10 Oct. 17:00  S. Aleksandrow - Bron Radom    
Sat. 10 Oct. 17:00  U. Skierniewice - Swit    
Sat. 10 Oct. 17:00  Znicz Biala P. - Ursus Warszawa    




  Round 11
Sat. 17 Oct. 17:00  Blonianka Bloni - Ruch Wysokie    
Sat. 17 Oct. 17:00  Bron Radom - Znicz Biala P.    
Sat. 17 Oct. 17:00  Concordia Elbla - U. Skierniewice    
Sat. 17 Oct. 17:00  GKS Wikielec - Jagiellonia II    
Sat. 17 Oct. 17:00  KS Wasilkow - S. Aleksandrow    
Sat. 17 Oct. 17:00  Lechia Tomaszow - Polonia Warsch.    
Sat. 17 Oct. 17:00  Legionowo - Huragan Morag    
Sat. 17 Oct. 17:00  Pelikan Lowicz - RKS Radomsko    
Sat. 17 Oct. 17:00  Pogon Grodzisk - Olimpia Zambrow    
Sat. 17 Oct. 17:00  Swit - MKS Kutno    
Sat. 17 Oct. 17:00  Ursus Warszawa - Leg. Warszawa B    


  Round 12
Sat. 24 Oct. 17:00  Huragan Morag - Ursus Warszawa    
Sat. 24 Oct. 17:00  Jagiellonia II - Pelikan Lowicz    
Sat. 24 Oct. 17:00  Lechia Tomaszow - GKS Wikielec    
Sat. 24 Oct. 17:00  Leg. Warszawa B - Bron Radom    
Sat. 24 Oct. 17:00  MKS Kutno - Concordia Elbla    
Sat. 24 Oct. 17:00  Olimpia Zambrow - Swit    
Sat. 24 Oct. 17:00  Polonia Warsch. - S. Aleksandrow    
Sat. 24 Oct. 17:00  RKS Radomsko - Blonianka Bloni    
Sat. 24 Oct. 17:00  Ruch Wysokie - Pogon Grodzisk    
Sat. 24 Oct. 17:00  U. Skierniewice - Legionowo    
Sat. 24 Oct. 17:00  Znicz Biala P. - KS Wasilkow    


  Round 13
Sat. 31 Oct. 18:00  Blonianka Bloni - Jagiellonia II    
Sat. 31 Oct. 18:00  Bron Radom - Huragan Morag    
Sat. 31 Oct. 18:00  Concordia Elbla - Olimpia Zambrow    
Sat. 31 Oct. 18:00  GKS Wikielec - Polonia Warsch.    
Sat. 31 Oct. 18:00  KS Wasilkow - Leg. Warszawa B    
Sat. 31 Oct. 18:00  Legionowo - MKS Kutno    
Sat. 31 Oct. 18:00  Pelikan Lowicz - Lechia Tomaszow    
Sat. 31 Oct. 18:00  Pogon Grodzisk - RKS Radomsko    
Sat. 31 Oct. 18:00  S. Aleksandrow - Znicz Biala P.    
Sat. 31 Oct. 18:00  Swit - Ruch Wysokie    
Sat. 31 Oct. 18:00  Ursus Warszawa - U. Skierniewice    


  Round 14
Sat. 7 Nov. 18:00  GKS Wikielec - Pelikan Lowicz    
Sat. 7 Nov. 18:00  Huragan Morag - KS Wasilkow    
Sat. 7 Nov. 18:00  Jagiellonia II - Pogon Grodzisk    
Sat. 7 Nov. 18:00  Lechia Tomaszow - Blonianka Bloni    
Sat. 7 Nov. 18:00  Leg. Warszawa B - S. Aleksandrow    
Sat. 7 Nov. 18:00  MKS Kutno - Ursus Warszawa    
Sat. 7 Nov. 18:00  Olimpia Zambrow - Legionowo    
Sat. 7 Nov. 18:00  Polonia Warsch. - Znicz Biala P.    
Sat. 7 Nov. 18:00  RKS Radomsko - Swit    
Sat. 7 Nov. 18:00  Ruch Wysokie - Concordia Elbla    
Sat. 7 Nov. 18:00  U. Skierniewice - Bron Radom    


  Round 15
Wed. 11 Nov. 18:00  Blonianka Bloni - GKS Wikielec    
Wed. 11 Nov. 18:00  Bron Radom - MKS Kutno    
Wed. 11 Nov. 18:00  Concordia Elbla - RKS Radomsko    
Wed. 11 Nov. 18:00  KS Wasilkow - U. Skierniewice    
Wed. 11 Nov. 18:00  Legionowo - Ruch Wysokie    
Wed. 11 Nov. 18:00  Pelikan Lowicz - Polonia Warsch.    
Wed. 11 Nov. 18:00  Pogon Grodzisk - Lechia Tomaszow    
Wed. 11 Nov. 18:00  S. Aleksandrow - Huragan Morag    
Wed. 11 Nov. 18:00  Swit - Jagiellonia II    
Wed. 11 Nov. 18:00  Ursus Warszawa - Olimpia Zambrow    
Wed. 11 Nov. 18:00  Znicz Biala P. - Leg. Warszawa B    


  Round 16
Sat. 14 Nov. 18:00  GKS Wikielec - Pogon Grodzisk    
Sat. 14 Nov. 18:00  Huragan Morag - Znicz Biala P.    
Sat. 14 Nov. 18:00  Jagiellonia II - Concordia Elbla    
Sat. 14 Nov. 18:00  Lechia Tomaszow - Swit    
Sat. 14 Nov. 18:00  MKS Kutno - KS Wasilkow    
Sat. 14 Nov. 18:00  Olimpia Zambrow - Bron Radom    
Sat. 14 Nov. 18:00  Pelikan Lowicz - Blonianka Bloni    
Sat. 14 Nov. 18:00  Polonia Warsch. - Leg. Warszawa B    
Sat. 14 Nov. 18:00  RKS Radomsko - Legionowo    
Sat. 14 Nov. 18:00  Ruch Wysokie - Ursus Warszawa    
Sat. 14 Nov. 18:00  U. Skierniewice - S. Aleksandrow    


  Round 17
Sat. 21 Nov. 18:00  Blonianka Bloni - Polonia Warsch.    
Sat. 21 Nov. 18:00  Bron Radom - Ruch Wysokie    
Sat. 21 Nov. 18:00  Concordia Elbla - Lechia Tomaszow    
Sat. 21 Nov. 18:00  KS Wasilkow - Olimpia Zambrow    
Sat. 21 Nov. 18:00  Leg. Warszawa B - Huragan Morag    
Sat. 21 Nov. 18:00  Legionowo - Jagiellonia II    
Sat. 21 Nov. 18:00  Pogon Grodzisk - Pelikan Lowicz    
Sat. 21 Nov. 18:00  S. Aleksandrow - MKS Kutno    
Sat. 21 Nov. 18:00  Swit - GKS Wikielec    
Sat. 21 Nov. 18:00  Ursus Warszawa - RKS Radomsko    
Sat. 21 Nov. 18:00  Znicz Biala P. - U. Skierniewice    


  Round 18
Sat. 28 Nov. 18:00  Blonianka Bloni - Pogon Grodzisk    
Sat. 28 Nov. 18:00  GKS Wikielec - Concordia Elbla    
Sat. 28 Nov. 18:00  Jagiellonia II - Ursus Warszawa    
Sat. 28 Nov. 18:00  Lechia Tomaszow - Legionowo    
Sat. 28 Nov. 18:00  MKS Kutno - Znicz Biala P.    
Sat. 28 Nov. 18:00  Olimpia Zambrow - S. Aleksandrow    
Sat. 28 Nov. 18:00  Pelikan Lowicz - Swit    
Sat. 28 Nov. 18:00  Polonia Warsch. - Huragan Morag    
Sat. 28 Nov. 18:00  RKS Radomsko - Bron Radom    
Sat. 28 Nov. 18:00  Ruch Wysokie - KS Wasilkow    
Sat. 28 Nov. 18:00  U. Skierniewice - Leg. Warszawa B    


  Round 19
Sat. 13 Mar. 18:00  Bron Radom - Jagiellonia II    
Sat. 13 Mar. 18:00  Concordia Elbla - Pelikan Lowicz    
Sat. 13 Mar. 18:00  Huragan Morag - U. Skierniewice    
Sat. 13 Mar. 18:00  KS Wasilkow - RKS Radomsko    
Sat. 13 Mar. 18:00  Leg. Warszawa B - MKS Kutno    
Sat. 13 Mar. 18:00  Legionowo - GKS Wikielec    
Sat. 13 Mar. 18:00  Pogon Grodzisk - Polonia Warsch.    
Sat. 13 Mar. 18:00  S. Aleksandrow - Ruch Wysokie    
Sat. 13 Mar. 18:00  Swit - Blonianka Bloni    
Sat. 13 Mar. 18:00  Ursus Warszawa - Lechia Tomaszow    
Sat. 13 Mar. 18:00  Znicz Biala P. - Olimpia Zambrow    


  Round 20
Sat. 20 Mar. 18:00  Blonianka Bloni - Concordia Elbla    
Sat. 20 Mar. 18:00  GKS Wikielec - Ursus Warszawa    
Sat. 20 Mar. 18:00  Jagiellonia II - KS Wasilkow    
Sat. 20 Mar. 18:00  Lechia Tomaszow - Bron Radom    
Sat. 20 Mar. 18:00  MKS Kutno - Huragan Morag    
Sat. 20 Mar. 18:00  Olimpia Zambrow - Leg. Warszawa B    
Sat. 20 Mar. 18:00  Pelikan Lowicz - Legionowo    
Sat. 20 Mar. 18:00  Pogon Grodzisk - Swit    
Sat. 20 Mar. 18:00  Polonia Warsch. - U. Skierniewice    
Sat. 20 Mar. 18:00  RKS Radomsko - S. Aleksandrow    
Sat. 20 Mar. 18:00  Ruch Wysokie - Znicz Biala P.    


  Round 21
Sat. 27 Mar. 18:00  Bron Radom - GKS Wikielec    
Sat. 27 Mar. 18:00  Concordia Elbla - Pogon Grodzisk    
Sat. 27 Mar. 18:00  Huragan Morag - Olimpia Zambrow    
Sat. 27 Mar. 18:00  KS Wasilkow - Lechia Tomaszow    
Sat. 27 Mar. 18:00  Leg. Warszawa B - Ruch Wysokie    
Sat. 27 Mar. 18:00  Legionowo - Blonianka Bloni    
Sat. 27 Mar. 18:00  S. Aleksandrow - Jagiellonia II    
Sat. 27 Mar. 18:00  Swit - Polonia Warsch.    
Sat. 27 Mar. 18:00  U. Skierniewice - MKS Kutno    
Sat. 27 Mar. 18:00  Ursus Warszawa - Pelikan Lowicz    
Sat. 27 Mar. 18:00  Znicz Biala P. - RKS Radomsko    


Please note that matches dates and times are subject to change. We are not responsible for any errors or any changes that may be made. For certain leagues, all upcoming matches may not be displayed on this page. Please check the official sources for the latest match dates and schedules.

Poland - Ekstraliga Women stats

132 matches played / 132
Aug
May
100.0% completed
Home wins:  42%
Over 1.5 goals:  83%
Draws:  15%
Over 2.5 goals:  66%
Away wins:  43%
Over 3.5 goals:  46%
Goals:  488 Home goals per match:  1.89
Goals per match:  3.70 Away goals per match:  1.80
    Both teams scored:  43%

Results

 Latest results
 Matches by date
 Matches by matchday
 Results grid

Tables

 Home / Away tables
 Wide table
 Form tables

Analysis

 Goals statistics
 Relative performance
 Over / Under
 Scored / Conceded
 Home advantage
 Relative form
 Run-in analysis
More statistics tables can be accessed from the 'Statistics' dropdown list on the league navigation menu.
The number of matches included in the regular season may differ depending on the way each league is structured. For most national leagues, the stats above relate to the selected league competition in the regular season, excluding playoff matches. Some leagues include additional rounds of matches, for which dedicated group tables may be featured on this page. When such group tables are displayed on the main league page, the stats above also include the matches related to those tables.



SoccerSTATS.com provides football statistics and results on national and international soccer competitions worldwide. Football fans can keep a tab on stats related to their favourite team or leagues of interest, and access a wide range of team performance data analytics and league standings, not only on the world's most famous professional leagues, but also on amateur and regional leagues over the world. Example of soccer statistics include league standings, form tables, top goal scorers, scoring stats, statistical previews, goal times and attendance stats.


Follow us on Twitter
F.A.Q. Contact Privacy Policy Change consent
Terms & conditions of use Cookie usage and options About us

18+ only. You must be 18 years old or older to use this website. Please note that match schedules and timing are subject to changes. Products, services, promotional offers and other offerings from partners and advertisers are subject to terms and conditions. This website is not associated or endorsed by any league (whether professional, collegiate or other types of leagues / competitions), federation, association, club or team. This website is not aimed at persons under 18 years old. All trademarks, brands, images, logos and names appearing on this website belong to their respective owners.
Useful links (third-party websites):   GamCare (www.gamcare.org.uk)       BeGambleAware (www.begambleaware.org)
   
      Copyright 1998-2021 SoccerSTATS.com
 

advertisement