League table
|
| GP |
pts |
|
|
Molodechno |
11 |
28
|
|
|
Niva |
11 |
24
|
|
|
Lida |
11 |
23
|
|
|
Volna Pinsk |
11 |
20
|
|
|
BATE B |
11 |
19
|
|
|
Maxline |
11 |
18
|
|
|
Ostrovets |
11 |
16
|
|
|
Belshina |
11 |
15
|
|
|
Bumprom |
11 |
14
|
|
|
Dinamo Minsk B |
11 |
14
|
|
|
Orsha |
11 |
12
|
|
|
S. Soligorsk B |
11 |
11
|
|
|
T. Zhodhino B |
11 |
11
|
|
|
Baranovichi |
11 |
11
|
|
|
Lokomotiv Go. |
11 |
9
|
|
|
Slonim |
11 |
9
|
|
|
ABFF U17 |
11 |
9
|
|
|
Energetik-BGU |
11 |
-5
|
|
|
Form table (last 8)
|
| GP |
pts |
|
|
Molodechno |
8 |
21
|
|
|
Niva |
8 |
18
|
|
|
Lida |
8 |
16
|
|
|
Maxline |
8 |
14
|
|
|
Volna Pinsk |
8 |
14
|
|
|
BATE B |
8 |
13
|
|
|
Bumprom |
8 |
11
|
|
|
Orsha |
8 |
11
|
|
|
Belshina |
8 |
11
|
|
|
Dinamo Minsk B |
8 |
10
|
|
|
S. Soligorsk B |
8 |
10
|
|
|
Ostrovets |
8 |
10
|
|
|
Lokomotiv Go. |
8 |
8
|
|
|
Baranovichi |
8 |
7
|
|
|
T. Zhodhino B |
8 |
7
|
|
|
Slonim |
8 |
6
|
|
|
ABFF U17 |
8 |
6
|
|
|
Energetik-BGU |
8 |
4
|
|
|
Home
|
| GP |
pts |
|
|
Molodechno |
5 |
15
|
|
|
Ostrovets |
6 |
11
|
|
|
Belshina |
5 |
10
|
|
|
Volna Pinsk |
5 |
10
|
|
|
Baranovichi |
5 |
10
|
|
|
Lida |
6 |
10
|
|
|
BATE B |
5 |
9
|
|
|
ABFF U17 |
6 |
9
|
|
|
Niva |
5 |
8
|
|
|
Maxline |
5 |
8
|
|
|
Orsha |
5 |
8
|
|
|
Dinamo Minsk B |
6 |
7
|
|
|
Lokomotiv Go. |
6 |
7
|
|
|
Bumprom |
5 |
6
|
|
|
S. Soligorsk B |
6 |
5
|
|
|
T. Zhodhino B |
6 |
5
|
|
|
Slonim |
6 |
3
|
|
|
Energetik-BGU |
6 |
3
|
|
|
Away
|
| GP |
pts |
|
|
Niva |
6 |
16
|
|
|
Lida |
5 |
13
|
|
|
Molodechno |
6 |
13
|
|
|
Maxline |
6 |
10
|
|
|
Volna Pinsk |
6 |
10
|
|
|
Belshina |
6 |
10
|
|
|
BATE B |
6 |
10
|
|
|
Bumprom |
6 |
8
|
|
|
Dinamo Minsk B |
5 |
7
|
|
|
Slonim |
5 |
6
|
|
|
T. Zhodhino B |
5 |
6
|
|
|
S. Soligorsk B |
5 |
6
|
|
|
Ostrovets |
5 |
5
|
|
|
Orsha |
6 |
4
|
|
|
Lokomotiv Go. |
5 |
2
|
|
|
Energetik-BGU |
5 |
2
|
|
|
Baranovichi |
6 |
1
|
|
|
ABFF U17 |
5 |
0
|
|
|
Offence
|
| GP |
GF |
|
|
Niva |
11 |
30
|
|
|
Molodechno |
11 |
25
|
|
|
Belshina |
11 |
21
|
|
|
Bumprom |
11 |
21
|
|
|
Maxline |
11 |
19
|
|
|
Volna Pinsk |
11 |
19
|
|
|
BATE B |
11 |
17
|
|
|
T. Zhodhino B |
11 |
16
|
|
|
Lida |
11 |
15
|
|
|
Dinamo Minsk B |
11 |
13
|
|
|
Orsha |
11 |
13
|
|
|
Ostrovets |
11 |
13
|
|
|
Lokomotiv Go. |
11 |
12
|
|
|
S. Soligorsk B |
11 |
12
|
|
|
Slonim |
11 |
12
|
|
|
ABFF U17 |
11 |
11
|
|
|
Baranovichi |
11 |
7
|
|
|
Energetik-BGU |
11 |
7
|
|
|
Defence
|
| GP |
GA |
|
|
Molodechno |
11 |
9
|
|
|
Lida |
11 |
10
|
|
|
Maxline |
11 |
11
|
|
|
Volna Pinsk |
11 |
13
|
|
|
Niva |
11 |
13
|
|
|
Dinamo Minsk B |
11 |
13
|
|
|
Ostrovets |
11 |
14
|
|
|
Bumprom |
11 |
14
|
|
|
BATE B |
11 |
14
|
|
|
Orsha |
11 |
15
|
|
|
Lokomotiv Go. |
11 |
15
|
|
|
Belshina |
11 |
15
|
|
|
S. Soligorsk B |
11 |
17
|
|
|
Slonim |
11 |
19
|
|
|
Baranovichi |
11 |
20
|
|
|
Energetik-BGU |
11 |
21
|
|
|
ABFF U17 |
11 |
23
|
|
|
T. Zhodhino B |
11 |
27
|
|
|